Web Danışmanlığı

Web danışmanlığı internet üzerinden marka bilinirliğinizi artırmak amacıyla almaya ihtiyaç duyduğunuz profesyonel desteğin genel adıdır. Birçok firma web projeleri için profesyonel web danışmanları ile birlikte çalışarak, marka bilinirliğini ve müşteri pörtföyünü artırmaktadır.

Hemen Ara: +905422920374Neden Web Danışmanlığı Desteği Almalısınız ? Faydaları

Web danışmanlığı internet üzerinden marka bilinirliğinizi artırmak amacıyla almaya ihtiyaç duyduğunuz profesyonel desteğin genel adıdır. Birçok firma web projeleri için profesyonel web danışmanları ile birlikte çalışarak, marka bilinirliğini ve müşteri pörtföyünü artırmaktadır.

Markanızı Sanal Ortamda Duyurma Yolculuğu

Firmanız veya işletmenize ait olan markalarınız yeni başlayanlar için karmaşık gibi görünse de hangi yöntemlerle web ortamında tanınır hale gelirsiniz? Müşteri pörtföyünüze etkisi nelerdir? Nereden başlayacaksınız? Tüm bunların yanıtları için bir rehber hazırladık.

1) Bir Markanın İhtiyacı Olacak İlk Basamak Firmanın Web Sitesidir

Markanız tescil edildikten sonra "tr" uzantılı bir domain hakkı kazandığınız kulağa hoş geliyor değil mi ? "Tr" uzantılı domainler diğer uzantılara göre daha otoriterdir. Yani firmanızın kurumsallığını arama motorları aracılığı ile kullanıcılara bildirir. İlk iş web sitemizi hazırlamak. Fakat nereden başlayacaksınız? Hemen bakalım:

  • Web siteniz için tescil edilen alan adı için çalışmalar aynı gün başlamaktadır.

  • Firmanın web sitesinde binlerce detay verebilirsiniz. Sınırsız içerik ve faaliyet detaylarınızı güzelce anlatan web sitesi, yayınlanmasından itibaren arama motorlarında görüntülenmeye başlayacaktır.

  • Web sitenizin görselleri özel olarak hazırlanır ve kullanıcılarınız artık bu eşsiz görseller ile müşteriye evrilecektir. Potansiyel müşterilerinizi web sitesinde dolaşan, bilgi veya kampanya arayan kullanıcılar oluşturmaktadır. Bunun diğer adı trafiktir.

  • Kampanyalarınız, duyurularınız, etkinlikleriniz ve hizmetleriniz anlatılır. Kısaca tüm firma bilgilerini barındıran portalınız kısa zamanda hazır hale gelir.

2) Şimdi Seo (Arama Motoru Optimizasyonu) En Etkili Yöntem

Web siteniz yayınlandıktan sonra içeriklerinizin indexlenmesi zaman alacaktır. Web danışmanları markaların bir defaya mahsus projelerinde bulunmanın anlamsız olacağını bilir. Çünkü bu bir döngüdür. Çok yönlü adımlar uygulanarak sonuca ulaşılabilir. Aslında web danışmanlığı konusunda hizmet veren ajansların çoğu ticari yol göstericilerdir. Firmanızın faaliyette olduğu süre boyunca web danışmanlığı hizmeti almanız akılcıl bir yöntemdir.

Neden mi? Seo olarak adlandırdığımız ( Search Engine Optimization) bir arama motoru optimizasyonu anlamında kullanılmaktadır. Sektörünüzde rekabet her zaman olacaktır. Bu çalışma ise webdeki rakiplerinizden sizi onlarca adım öne taşır. Ticari hayatınızda karşılaştığınız rakiplerinizden daha sıkı olduklarına emin olabilirsiniz.

İnsanların %86'sı ürün veya hizmet bulmak için arama motorlarını kullanıyor. İlk sıralardaki web sitelerinde aradığını bulduğunda hizmet veya ürün satın alıyor.

Buna göre hizmet verdiğiniz sektör veya satışını yaptığınız ürün baz alındığında bunlar birer anahtar kelime oluşturacaktır. İşte bu anahtar kelimelerle yapılan teknik çalışmanın adına seo optimizasyonu denilmektedir.

Web siteniz hazır olduğuna göre artık yıl boyunca seo çalışmalarınızı web danışmanlarınız sizin için yapılandıracak. Bu sektör için en büyük adım oldu. Artık hazırsınız.

3) Web Danışmanlığının Sosyal Medya Hesapları Yönetimi

Sosyal medya 21. yüzyılın en çok etkileşim alan web platformları arasında yer alır. Artık markalar da bu platformlarda duyuru, kampanya, etkinlik gibi içeriklerini paylaşarak daha fazla kitleye hitap etmeyi hedefler ...

Sosyal medya hayatımızın içinden sosyal çevremizle olan etkileşim aracımız haline geldi. Artık görsel hafızamızda facebook, twitter, instagram gibi platformlarda yapılan paylaşımlar kalıcı hale gelmeye başladı. Bununla birlikte bir çok işletme de düzenli olarak firma kampanya veya duyuruları gibi birçok içeriği buradan paylaşarak daha fazla kitleye ulaşmayı hedeflemektedir. Web danışmanları da markanızı daha fazla duyurmak için bu mecraları sizin yerinize profesyonel olarak kullanacaktır. Her platformda marka adı ile sayfalar hazırlayarak düzenli paylaşımlarla web ortamında etkinliğinizi artıracaktır.

Dikkat: Amatör olarak yaptığınız her paylaşım web sitesi linklerinizi de paylaşacağınızdan dolayı faydadan çok zarar verebilmektedir. Sosyal medya aracılığı ile web sitenize gönderilen linkler backlink görevi görecektir. Dolayısıyla düzenli paylaşımlara verdiğiniz linkler profesyonel olarak kaliteli bir içerikle verildiğinde değerli backlinkler olarak web sitenizi daha üst sıralara taşımaya yardımcı olacaktır.

4) Web Danışmanlığı E-Ticaret Sanal Mağaza Yönetimi

Firmanızı, hizmetlerinizi veya markanızı duyurmanın yanı sıra bir de ürünleriniz varsa? Bunları online internet ortamında karlı satmak webde bilinirliğin olmazsa olmazıdır. Artık e-ticaretler ürünlerinizi satmanız için muhteşem fırsatlar sunuyor.

Aslında E-mağaza ile sınırlı kalmak zorunda olmayacaksınız. Üstelik tüm ülkelerden ve internet sitenize ekleyeceğiniz İngilizce, Fransızca, Arapça gibi dil seçeneği ile dünyadan birçok müşteriniz olabilir. Hatta Online E-mağaza yapmaya karar verirseniz web siteniz sizin sanal pazarınız olacaktır.

Böylece satıcılar ürünlerini pazar yerinize getirerek sergileyecekler. Müşteriler de istedikleri ürünleri alacaklar. Siz sadece pazar yerinin düzeni, güvenliği, temizliği, kampanyalar gibi konulardan sorumlu olacaksınız. Ürün satışı, depolama, kargo, fatura gibi sorumluluklar satıcılara aittir.

E-ticaret yani klasik alışveriş sitesi istiyorsanız Sanal Mağaza Paketleri, ücretsiz e-ticaret scriptleri, özel e-ticaret sitesi yaptırma gibi seçenekler var. Bu üç seçeneğinde kendine göre avantajları ve dezavantajları var. Web sitesi yapmayı bilmiyorsanız e-MAĞAZA paketlerinden yararlanmak sizin için daha uygun olacaktır. Ücretsiz e-ticaret scriptleri web sitesi kurmayı bilen kişilerce kullanılabilir. Ayrıca kurumsal ve bu işi ciddi olarak yapmayı planlıyorsanız paket ya da özel tasarım site yaptırmanız daha mantıklı olacaktır.